بوش سامانه تشخیص آتش سوزی تصویری AVIOTEC را معرفی می کند

توضیحات نظرات (0)
کمپانی بوش (Bosch Security Systems) محصول تازه خود با نام AVIOTEC را معرفی می کند. این محصول راهکاری نو برای  تشخیص زودهنگام و قابل اطمینان آتش سوزی در محیط های چالش برانگیز است. محصول جدید بوش که بر پایه فناوری دوربین های بوش و تحلیل هوشمند تصویر (IVA) این کمپانی ساخته شده است، قادر به پشتیبانی فناوری های بسیار پیشرفته تشخیص آتش سوزی و تشخیص زودهنگام دود و شعله در محیط هایی نظیر ساختمان های دارای سقف های بلند و یا مناطق غبارآلود و مرطوب که امکان شکل گیری واکنش در زمان مناسب وجود ندارد، می باشد. AVIOTEC همچنین قادر به تامین امنیت محیط هایی است که هیچ راهکار دیگری برای آن ها وجود ندارد، برای مثال محیط های مانند کارخانه های چوب بری یا ساخت کاغذ، آشیانه های هواپیماها  یا محوطه های نظارتی بسیار وسیع از این دست هستند. با تشخیص منشا حریق با استفاده از الگریتم های پیچیده دوربین های نظارتی، در عوض انتظار برای رسیدن دود به دتکتورهای دودی AVIOTEC قادر است به محض راه یافتن دود و شعله ها به محدوده دید دوربین آن را شناسایی نماید. با تشخیص حریق در منشا آن در عوض تشخیص حریق نزدیک سقف ها، این دوربین می تواند در چند ثانیه هشدار لازم را صادر کند، در حالی که برای دتکتورهای نقطه ای ممکن است تشخیص وضعیت هشدار چندین دقیقه به طول بیانجامد. AVIOTEC بر پایه الگریتم هایی پیچیده برای تشخیص حریق واقعی از اختلالاتی مانند بازتاب ها، حرکت های مختلف یا نورهای پس زمینه طراحی شده است. این مسئله تشخیصی بسیار قابل اطمینان و تقریبا بدون هشدارهای اشتباه را تضمین می نماید. 
 
 
AVIOTEC قابلیت اطمینان تشخیص خود را در تمامی آزمایش های حریق (TF1 تا TF8) به اثبات رسانده است. سامانه تشخیص حریق تصویری AVIOTEC به راحتی از یک دوربین گرفته تا یک سامانه شبکه ای متشکل از دوربین های پراکنده و دارای یک کنسول مرکزی و سامانه مدیریتی قابل تطبیق است. این محصول با به کارگیری فناوری Dynamic Transcoding بوش قادر است هشدار ها را بر روی یک پنل اعلام حریق باز پخش نموده یا آن ها را از طریق Ethernet به مرکز نظارتی یا حتی یک دستگاه تلفن همراه مانند iPad منتقل کند. برای آتش نشان ها دریافت تصاویر ویدئویی HD در زمان واقعی (Real Time) درک مناسبی از وضعیت موجود را حتی قبل از رسیدن آن ها به صحنه آتش سوزی در بر خواهد داشت. بر خلاف دتکتورهای دود و شعله پیشرفته این دوربین ها به آسانی قابل نصب هستند و به نگهداری اندکی نیاز دارند. به کارگیری دوربین های PoE (Power Over Ethernet) می تواند نیاز به منبع تغذیه جداگانه کابل های برق را از میان بردارد و این موضوع موجب مقرون به صرفگی هرچه بیشتر AVIOTEC  می شود. این محصول را همچنین می توان در محیط های کوچک و تقسیم شده مانند Power Station ها و Signal Box ها که نصب پنل های حریق توجیهی ندارد به کاربرد.
 
 
منبع: www.bosch-presse.de

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: سامانه تشخیص آتش سوزی تصویری AVIOTEC بوش, Bosch Security Systems, بوش, آتش سوزی, AVIOTEC, دوربین های بوش, IVA, محوطه های نظارتی, PoE, Power Over Ethernet, Signal Box, Power Station, Real Time, Dynamic Transcoding, تصاویر ویدئویی HD, اعلام حریق تصویری
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016