شرکت جدید بوش در حیطه خانه های هوشمند

توضیحات نظرات (0)
شرکت بوش (Bosch) در حال تقویت تجارت خود در زمینه راهکار های خانه های هوشمند است. از ابتدای ژانویه سال 2016، زیر مجموعه تازه تاسیس Robert Bosch Smart Home فعالیت های این شرکت در حیطه خانه های هوشمند شامل نرم افزارهای مرتبط و تخصصی در رابطه با سامانه های سنسوری را گرد هم می آورد. در آینده این شرکت جدید بسیاری از محصولات و خدمات مرتبط با خانه های متصل به یکدیگر (Connected Homes) را از یک مرجع ارائه خواهد داد: برای مثال یکی از این محصولات این بخش، راه کار جدیدی است که قادر است ورود غیر مجاز را گزارش نماید و در کنترل گرمایش به منظور ذخیره انرژی کمک کند. از ژانویه 2016 مشتریان می توانند اولین محصولات بوش در این بخش را به صورت آنلاین سفارش دهند. این محصولات شامل کنترل کننده خانه هوشمند  بوش، ترموستات هوشمند و یک Contact برای در ها و پنجره ها است. هدف راهکار های خانه هوشمند بوش یک بازار بسیار عظیم است: طبق گفته کارشناسان بازار، تنها تا سال 2020 بالغ بر 230 میلیون خانه در سراسر جهان – تقریبا 15 درصد خانوار ها – از فناوری های خانه هوشمند استفاده خواهند کرد.
 
 
پتانسیل تجاری بالا
 
دکتر استفان هرتونگ، عضو هیئت مدیره Robert Bosch و مسئول بخش انرژی و فناوری های ساختمانی می گوید: "راه اندازی شرکت تابع خانه هوشمند بوش قدم استراتژیک مهمی در جهت گسترش  حیطه راه کاری های ما برای خانه هوشمند است. خانه های هوشمند ارائه خدمات نوینی که باعث تسهیل زندگی ساکنان می شود را آسان تر نموده و پتانسیل تجاری بالایی را ادائه می دهند". دکتر پیتر شنابل مدیر عامل آینده Robert Bosch Smart Home واقع در اشتوتکارت آلمان نیز می افزاید: " نصب و عملکرد سامانه خانه هوشمند بوش بسیار آسان است و عبارت است از: یک سامانه، یک نرم افزار و یک کاربر. راهکارهای ما مشکلات کاربران در ارتباط با وظایف روزمره خسته کننده را با فراهم آوردن راحتی و امنیت بیشتر کاهش می دهد."
اولویت بالای حفاظت از اطلاعات و امنیت اطلاعات
 
راهکارهای خانه هوشمند بوش با بالاترین استاندارد های حفاظت و امنیت اطلاعات مطابقت دارند. این استاندارد ها از ابتدای فرایند توسعه محصولات در نظر گرفته شده اند. برای این بخش، بوش همچنین یک مرکز کیفی برای امنیت محصولات راه اندازی کرده است. مشتریان و کاربران به راحتی قادر به کار با این محصولات خواهند بود و می توانند تصمیم بگیرند اطلاعاتشان چگونه مورد استفاده قرار می گیرد.  
 
 
خدمات نوین و نرم افزارها زندگی را آسان تر می کنند
 
راهکارهای سامانه خانه هوشمند بوش بدین معناست که تنها یک پلت فرم برای براقراری اتصال میان گرما، نور، هشدار دهنده دود و وسایل خانگی کافی است. سپس با استفاده از یک تلفن همراه هوشمند یا تبلت به سادگی تمامی این موارد عمل خواهند نمود. هسته کنترل کننده این سامانه، کنترل کننده خانه هوشند بوش است، یک واحد کنترل مرکزی که مولفه های مختلف را به یکدیگر و به اینترنت متصل می کند. در آینده کاربران قادر خواهند بود به منظور ترکیب نمودن عملکردهای اولیه دستگاه های غیر مرتبط از نرم افزار خانه هوشمند بوش استفاده کنند. برای مثال راهکار ارتباطی  در و پنجره باز یا بسته بودن یک پنجره را گزارش خواهد داد. وقتی این اتفاق رخ می دهد این سامانه می تواند به طور خودکار دمای سیستم گرمایش اتاق مربوطه را بر اساس تنظیمات مورد نظر کاربر کاهش دهد. نکته جالب توجه دیگر این است که کاربر می تواند در هر زمان و مکانی از تلفن همراه هوشمند خود برای اطلاع از باز یا بسته بودن در ها استفاده نماید. در نسخه های آتی راهکار ارتباطی در و پنجره، اگر در صورت عدم حضور ساکنین در یا پنجره شکسته شود این سامانه هشدار را به صدا در می آورد – بدین معنی که دیگر نیازی به سامانه هشدار مجزا وجود نخواهد داشت.
 
 
سازگاری با دستگاه های دیگر تولیدکنندگان
 
در رابطه با قابلیت برقراری ارتباط، بوش معتقد است استفاده از استانداردها و پلت فرم های آزاد فناوری را تا حد امکان کاربر پسند خواهد نمود. به همین دلیل، سامانه خانه هوشمند بوش بسط پذیر طراحی شده و به راحتی به دستگاه های سازگار که دیگر تولید کنندگان برای آن طراحی کرده اند متصل می شود.
 
منبع: www.asmag.com

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: Robert Bosch Smart Home, خانه هوشمند بوش Bosch, شرکت جدید بوش برای خانه هوشمند, Smart Home, Connected Homes, راهکار های خانه هوشمند
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016