کنترل جمعیت استادیوم از طریق تجزیه و تحلیل تصاویر

توضیحات نظرات (0)

استادیوم ها معمولا به صورت بسیار متراکمی پر از جمعیت هستند و نقطه های کور در آن ها زیاد است که همین موضوع فراهم آوردن امنیت را مشکل تر می کند. به همین دلیل هنوز به شدت از پرسنل امنیتی خصوصی کمک گرفته می شود. ابزار های امنیتی فیزیکی مرسوم مانند دوربین های مداربسته نظارت تصویری، سامانه های کنترل دسترسی و سیستم های هشدار نیز مولفه های ضروری امنیت استادیوم ها هستند. اما با پیشرفت تکنولوژی ابزار های امنیتی بهتری برای استفاده فراهم کنندگان امنیت استادیوم ها بوجود آمده است. یکی از این فناوری ها مدیریت کنترل جمعیت است. همراه با الگوریتم هایی که برای توسعه تجزیه و تحلیل تصاویر کارایی دارند، امروزه شرکت های مختلف دارای توانایی بیشتری در اعمال فناوری مدیریت کنترل جمعیت در محیط استادیوم هایی با جمعیت بسیار زیاد  و شناسایی خطرات احتمالی هستند. در حالی که پرسنل امنیتی حاضر در ورزشگاه یکی از عوامل اصلی کنترل جمعیت ها در استادیوم هستند، اعمال تجزیه و تحلیل تصویری در اطلاعات نظارت تصویری می تواند به نیروهای امنیتی در کاهش مسائل پیش از تبدیل شدن به مشکلات وسیع کمک نماید.

لورا بلان مدیر بازار یابی شرکت Herta Security در این باره می گوید:" از نقطه نظر فناوری، هر استادیوم نیاز به زیر ساخت شبکه برای پشتیبانی از نظارت تصویری، کنترل دسترسی و نظارت بر هشدارهاست که باید با یک راه کار نرم افزاری قوی نیز ترکیب شده باشند. همچنین آزمایش و بررسی نوع دوربین هایی که در یک استادیوم نصب می شوند نیز بسیار ضروری است. در اختیار داشتن دوربین هایی مناسب که بتوانند Resolution  و کیفیت تصویر خوبی را ارائه دهند بسیار مهم است. بویژه هنگامی که هدف کنترل محیطی بسیار شلوغ است این مسئله بسیار حساس است." نرم افزار Herta که از اطلاعات دوربین های نظارت تصویری استفاده می کند قادرند چندین چهره را به صورت Real Time از طریق چندین دوربین نظارتی تشخیص دهند." Blanc در این باره می گوید:" فناوری ما راهکار های نظارتی را با عملکردی بسیار خوب برای تشخیص چهره ها به ویژه در مورد شناسایی همزمان اشیا در محیط های شلوغ و در حال تغییر ارائه می دهد. این یک فناوری کاملا خودکار و غیر تهاجمی است که به هنگام تغییر حالت چهره، تغییرات نور، عینک های آفتابی، کلاه و روسری به خوبی عمل می کند. این نرم افزار انعطاف پذیری بالایی در برابر روشنایی، حالت بدن و حالت های جزیی صورت افراد دارد که برخی از عوامل مهم دخیل در محیط هایی از نوع استادیوم ها هستند. جستجو برای الگو در تصاویر نظارت تصویری از طریق تجزیه و تحلیل تصاویر نیز می تواند به طرز کارآمد تری از نقطه نظر سلامت و امنیتی به مدیریت جمعیت ها کمک کند. Raj Sandhu مدیرعامل شرکت Bikal Distribution در این باره می گوید:" در مورد برخی رخداد ها مانند استفاده از استادیوم ورزشی برای یک رویداد مهم در زمینه موسیقی، ممکن است جمعیت در بخش های تنگ و باریک مکان های برگزاری و سالن ها قرار بگیرند. از آن جا که نقاط ورودی و زمان رویداد متفاوت است برخی از درهای ورودی و خروجی که معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرند به کار گرفته می شوند. به علاوه در بیشتر موارد مکان نیز برای شرکت کنندگان تازه و ناآشناست و توانایی راهنمایی و هدایت افراد به طور کارآمد خود یک چالش است. تجزیه و تحلیل های تصویری قادرند مکان هایی که جمعیت افراد تجمع کرده و در مکان های تنگ قرار دارند را شناسایی و عوامل اجرایی امنیتی را برای تغییر فرایند های مدیریت جهت حرکت دادن تجمع افراد در زمان واقعی خبر کنند."
 
دقت تشخیص چهره در جمعیت همراه با توسعه الگوریتم ها رفته رفته در حال پیشرفت است. در یک استادیوم تمیزدادن چهره افراد در یک جمعیت وسیع ممکن است مشکل باشد و باعث شود افراد از دید پنهان شوند. Sandhu در این مورد می گوید:"سیستم ما می تواند چهره افراد را در یک جمعیت تشخیص دهد در حالی که بیشتر سیستم های تشخیص چهره برای اینکه چهره به طرز کامل قابل مشاهده باشد و  و یک چهره منحصر به فرد تشخیص داده شود نیاز به قرارگیری دوربین ها در موقعیت هایی خاص و نیز دقت بالا دارند." او همچنین درباره این که چگونه تشخیص چهره اخیرا توسط پلیس در کنسرت های موسیقی در اروپا برای شناسایی دلالان شناخته شده مواد مخدر به کارگرفته شده است توضیح می دهد. "گستردگی این رویداد حاکی از آن بود که چهره ه ایدلالان مواد مخدر از سراسر اروپا در پایگاه داده ها وجود دارند. تمامی اطلاعات نظارت تصویری در مورد افرادی که در این رخداد حضور داشتند و نیز دوربین های نظارتی عمومی واقع در اطراف مکان برگزاری بررسی شدند."

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: کنترل جمعیت استادیوم از طریق تجزیه و تحلیل تصاویر, دوربین های مداربسته
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016