آی آر هوشمند (Smart IR)

توضیحات نظرات (0)
فناوری IR هوشمند ویوتک (VIVOTEK) به طور خودکار شدت روشنایی IR را تنظیم می کند و حتی زمانی که شی مورد نظر نزدیک LED های IR قرار دارد ثبت تصاویر قابل استفاده به وسیله دوربین را تضمین می کند.
 
 
دوربین های IR مرسوم
 
از آن جا که دوربین های Infrared) IR) حتی در شب و یا دیگر شرایطی که میزان نور بسیار پایین است قادر به ضبط تصاویر واضح هستند این گونه دوربین ها برای کاربرد های امنیتی همواره یک مزیت محسوب می شده اند. چنین دوربین هایی با استفاده از تعدادی LED که میدان دید را با نور فرو سرخ روشن می نمایند، عمل می کنند. از آن جا که فناوری IR LED پیشرفت بسیاری کرده است، در سال های اخیر قابلیت های دوربرد IR در حال ادغام با دوربین های نظارتی هستند. اما IR دوربرد عموما به شدت بالای IR بستگی دارد که اگر شی بیش از اندازه به LED نزدیک باشد منجر به  Overexposure (بیش از حد در معرض نور قرارگرفتن)  خواهد شد. برای مثال چهره فرد به صورت کاملا سفید نمایش داده خواهد شد و بنابراین هیچ یک از ویژگی های آن قابل تشخیص نیست و همچنین باعث می شود تصویر برای اهداف شناسایی و هویتی قابل استفاده نباشد.
 
 
راهکار خلاقانه Smart IR ویوتک
 
VIVOTEK با معرفی فناوری Smart IR بر این مشکل که دوربین های IR مرسوم دچار آن هستند غلبه کرده است. Smart IR همزمان با نزدیک شدن یا دور شدن شی مورد نظر در میدان دید، از طریق تنظیم شدت نور فرو سرخ ساطع شده از LED دوربین به صورت داینامیک، مشکل Overexposure  را از میان می برد. این فرایند ثبت تصویر به وسیله دوربین با سطحی مناسب از Exposure را تضمین می نماید و جزئیاتی را که درصورت استفاده از دوربین های مرسوم و نزدیک بودن شی از دست می روند را حفظ می کند. در نتیجه در صورت نیاز به کاربری هایی مانند تشخیص هویت افراد و شماره پلاک وسایل نقلیه در شرایطی با نور کم کارایی بسیار بیشتری را مشاهده خواهید کرد.                              

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: Exposure, Overexposure, آی آر هوشمند, Smart IR, فناوری IR هوشمند, VIVOTEK, شدت روشنایی IR, دوربین های Infrared) IR), دید در شب هوشمند
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016