خودروهای نظارت تصویری

توضیحات نظرات (0)
این نوع فنآوری در واقع نوعی سیستم ارتباطاتی پیشرفته است که در آن برای برقراری ارتباط از کابل استفاده نمی‌شود. این روزها، افراد می‌توانند از هر جایی در دنیا به راحتی با کس دیگری ارتباط برقرار کنند و رویدادهای در حال رخداد در سراسر دنیا را مشاهده نمایند. گرفتن اخبار فوری از هر گوشه در دنیا، ارتباط برقرار کردن با آدم‌ها از مکان‌هایی دور، امکان تماشای محل کار و مکان‌های دیگر، همه این کارها را می‌توان با استفاده از سیستم ارتباطات ماهواره‌ای پیشرفته انجام داد. این آخرین فنآوری‌ ای است که در دنیا عرضه شده است. به منظور ارتقای نوع ارتباطات طیف‌های سرعت اینترنت 2Gو 3Gبه شکل گسترده‌ای در حال استفاده هستند تا این نوع ارتباط را واقعی و تسهیل سازند. نوع فنآوری پس‌زمینه طیف‌های 2Gو 3Gدر واقع همان سیستم ارتباطاتی ماهواره‌ای است. علاوه بر این، نظارت تصویری بخشی از فن‌آوری برای پیشرفت ارتباط صوتی و تصویری از طریق ماهواره در نقاط مختلف جهان است. در واقع با استفاده از سیستم ارتباطات ماهواره‌ای، دنیا در حال تبدیل شدن به دهکده‌ای جهانی است تا در نهایت آدم‌های دور از هم بتوانند هر زمانی که خواستند با استفاده از اینترنت با هم در تماس باشند.
 
 
کاربردهای سیستم ارتباطات ماهواره‌ای: خودروهای نظارت تصویری
 
این نوع خودرو برای ارتباط برقرار کردن از جایی دور از طریق ماهواره به کار می‌رود. بدون این فنآوری نقاط دور نقطه‌ای مهجور مانده از دنیا به نظر می‌رسند. در نتیجه چنین خودروهایی به عنوان رابطی به کار می‌رود که ساکنین چنین جاهایی برای ارتباط برقرار کردن با افراد نزدیک خانواده خود در نقاط دیگر دنیا از آن ها استفاده می‌کنند. بدین وسیله به آسانی می‌توان در همه جا و بدون توجه به مکان‌های مختلف در دسترس بود. رسانه‌ها با استفاده از این فنآوری می‌توانند تصاویر ارتباطاتی زنده را ضبط کنند و به خانه‌هایی در شهرهای مختلف ارسال نمایند. خودروهای ارتباطاتی بلایای طبیعی به منظور جمع‌آوری کردن اطلاعات از نقاط مختلف دنیا بسیار کاربرد دارند.
 
 
سیستم نظارت تصویری با هدف برقراری امنیت
 
مبحث امنیت و حفاظت برای همه اهمیت دارد. به دلیل میزان بزهکاری در مناطق متراکم، از قبیل شهرها، بسیار سخت می‌توان امنیت مورد نیاز را برای همه فراهم کرد. نیروی پلیس هر اندازه هم در همه جا حاضر باشد، نمی‌تواند تمامی تبهکاران و بزهکاران را با موفقیت و به طور مؤثر کنترل نماید. هم اکنون در بسیاری شهرها، از سیستم‌های نظارت تصویری استفاده می‌شود، تا نیروهای پلیس بر تمامی رویدادهای گوشه و کنار شهر اشراف داشته باشند. این نوع سیستم‌ها برای کنترل بزهکاری پیش از ارتکاب به جرم، بسیار اهمیت دارند.
 

نظارت تصویری مبتنی بر شبکه بی‌سیم

به دست‌آوردن تصاویر رخدادهای مختلف در دفتر کار و یا هر محل دیگر بسیار اهمیت دارد. شاید مراقبت کردن تمام محیط و نظارت بر همه رویدادهای محیطی کار سختی باشد و از این رو نیاز به سیستمی هست که از همه چیز مراقبت کند، حتی زمانی که هیچ کس در محل حضور ندارد. بسیاری از مسئولین باید نسبت به وقایع در حال وقوع در محدوده کاری خود مطلع باشند. چنین مکان‌های حساسی را دیگر می‌توان با استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری مبتنی بر IP  و شبکه‌ای کنترل کرد. این سیستم‌ها تمامی تصاویر را می‌گیرند و ثبت می‌کنند و هنگامی که نیاز به مرجعی تصویری باشد، این تصاویر قابل استفاده هستند. همچنین می‌توان این سیستم را به تمامی رایانه‌ها در هر اتاق کاری متصل کرد تا افراد بتوانند تصویر رویدادها را دریافت نمایند. بنابراین افراد مسئول می‌توانند با استفاده از آدرس IPرویدادهای مختلف محیطی در دفاتر کاری خود به پایش بپردازند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: خودروهای نظارت تصویری, IP, کاربردهای سیستم ارتباطات ماهواره‌ای
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016