دوربین مخفی یا Spy Camera چیست؟

توضیحات نظرات (0)
 دوربین های مخفی یا دوربین های جاسوسی، نوعی از دوربین های مداربسته امنیتی هستند که تصاویر افراد را بدون اطلاع آن ها ثبت می نمایند. این دوربین ها به این دلیل که در دیدرس سوژه مورد تصویر برداری نیستند و یا ظاهر آن ها به صورت شی دیگری تغییر یافته است "مخفی" یا "پنهان" نامیده می شوند. دوربین های مخفی یا دوربین های جاسوسی ممکن است در اشیایی که به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند مانند دستگاه های تلویزیون، دتکتورهای دود، دتکتورهای حرکتی، تلفن های همراه و حتی گیاهان، جای داده شوند. این دسته از دوربین ها می توانند برای استفاده در منازل و یا برای کاربرد های صنعتی و بازرگانی تحت عنوان دوربین های امنیتی مورد استفاده قرار گیرند. دوربین های مخفی یا جاسوسی برخی اوقات در مقابل دوربین های استاندارد که قابل دید هستند و اکثرا با عبارت "این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است" همراهند قرار می گیرند.
 
دوربین های مخفی ممکن است به صورت بی سیم یا با به کارگیری سیم مورد استفاده قرار گیرند. تصاویر دوربین های مخفی که با استفاده از سیم مورد ثبت قرار می گیرند اغلب به وسیله  DVR (Digital Video RecorderMemory Card ها و یا دیگر وسایل ذخیره سازی اطلاعات ضبط می شوند و تصاویر دوربین ها بی سیم نیز به وسیله انواع مختلفی از Receiver ها از طریق سیگنال هایی که تصاویر را انتقال می دهند مورد ثبت قرار می گیرد. این دوربین ها ممکن است به صورت دستی و یا به وسیله کنترل از راه دور (Remote Control) فعال و تنظیم شوند و یا به دتکتورهای حرکتی متصل شده باشند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: Spy Camera, دوربین های مخفی, دوربین های جاسوسی, دوربین های مداربسته, دتکتورهای دود, دتکتورهای حرکتی, DVR, Memory Card, Remote Control, کنترل از راه
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016