رک و کاربرد آن در شبکه

توضیحات نظرات (0)
رک محفظه ای است که سرور یا متعلقات شبکه مانند سوییچ، روتر، مودم و ... در آن قرار می گیرد و با توجه به نوع رک هم از سرور محافظت می كند و هم جهت تهویه و جلو گیری از صدمات فیزیكی از جمله ضربه و فشار و همچنین كارایی بهتر سرور آن را در خود جای می دهد. واحد اندازه گيری رک يونيت (Unit) است. هر يونيت تقریباً معادل 5 سانتی متر می باشد. اندازه رک ها معمولاً بين 4U تا 49U است. رک های شبکه  2 در نوع دیواری و ایستاده تولید می شود.
 

رک های دیواری :

رک های دیواری معمولا دارای ارتفاع های 5 ، 6 ، 7 ، 9 یونیت هستند. عمق این رک ها نیز متفاوت است و می تواند 35 ، 45 یا 60 سانتیمتر باشد البته به این نکته دقت کنید که عمق رک های ایستاده کمی بیشتر است. رک های ۹ یونیت از تنوع بیشتری برخوردارند و پنل های کنار برخی از آن ها کاملا باز می شود و امکان دسترسی به رک را از کنار فراهم می کند. برخی از آن ها نیز امکان چرخش تا 100 درجه را داشته و امکان دسترسی به پشت رک را برای کاربر فراهم می آورد. نوع مذکور برای سوئیچ هایی که ماژول پشت دارند استفاده می شود. امکان نصب پاور یونیت های 3 و 4 پورت و فن 12 سانتیمتری نیز بر روی رک های دیواری وجود دارد.
رک های ایستاده :
 
رک های ایستاده ، انواع پچ پنل ، سوئیچ ، سرور ، یو پی اس و سایر قطعات رکمونت 19 اینچی را برای مدیریت آسان تر یک جا جمع می نمایند (معمولا به صورت استاندارد رک های ایستاده دارای 1 فن، 4 چرخ و 4 پایه ثابت و یک بسته پیچ و مهره در داخل خود هستند). این رک ها از بالا و پائین ورودی برای انواع کابل دارند. همچنین از چهار طرف باز می شوند. ارتفاع این رک ها می تواند 16 ، 21، 28، 32، 40و 44یونیت باشد و با عمق های 60، 80، 100سانتیمتر و بیشتر تولید می شوند و دارای درهای شیشه ای یا تلقی فریم دار هستند . امکان نصب 1 الی 4 فن درون این رک ها وجود دارد و به طور پیش فرض فقط دارای یک فن هستند. پاور ماژول های 8پورت و 9پورت افقی درون این رک ها نصب می شود و نسبت به ارتفاع رک می توان پاور ماژول های عمودی نیز نصب نمود.
 
 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: رک چیست و کاربرد آن در شبکه, پاور ماژول, پچ پنل, سوئیچ, سرور, یو پی اس, سایر قطعات رکمونت, روتر, مودم, پاور یونیت, نصب پاور یونیت, رک چیست, انواع رک, رک دیواری, رک ایستاده
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016