پنج اصل درباره سیستم های نظارتی

توضیحات نظرات (0)
منبع: بخش فن آوری و راهکارهای سایت Sony
 
 
پس از 28 سال سابقه در حیطه سیستم های نظارتی، سونی دریافته است تا باید به چه موضوعاتی بپردازد. ما از کیفیتی که شما برای تشخیص چهره ها، پلاک های وسایل نقلیه و کشف جزئیات شناسایی نیاز دارید آگاهیم. همچنین می دانیم که چه چیز میان یک نور پس زمینه نامناسب و احاطه کامل اجسام، و میان حرکت های تار و یک کیفیت خوب تفاوت ایجاد می کند. ما این موضوع را که چه چیز در محیط های دنیای واقعی کارایی دارد و چه چیز فاقد این کارایی است درک می کنیم و در بدین منظور پنج چشم انداز برتر خود در این زمینه را در مطلب زیر مورد بررسی قرار داده می دهیم.
 
 
1. نمی توانید بر چیزی که در دیدرستان نیست نظارتی داشته باشید
 
اگر تراشه سنسور تصویری داخل دوربین که اهمیت بسیار زیادی دارد از شی ای تصویر برداری نکند، آن شی برای همیشه از دست رفته است. این سنسور عهده دار حساسیت (دید در نور کم)، وضوح (دیدن جزئیات)، Frame Rate (تصویر برداری از اشیا در حال حرکت در لحظه) و رنگ (دیدن اطلاعات شناسایی مهم) است. Sony درک منحصر به فردی از هر یک از این پارامترها دارد. بر خلاف بیشتر شرکت های دوربین های امنیتی، Sony سنسور های تصویری خود را نیز تولید می کند. در واقع این شرکت تولید کننده شماره یک سنسورهای تصویری در دنیاست. سنسورهای سونی همه جا وجود دارند از وبکم ها و تلفن های هوشمند گرفته تا  DSLR های بسیار گران قیمت و دوربین های سینمایی دیجیتال بسیار پیچیده. سونی تنها تولید کننده اصلی نیست بلکه مبتکر اصلی در این حطیه به شمار می رود. عملکرد دوربین های ما در نور پایین اغلب از محدوده دید انسان فراتر می رود و سنسور های Exmore CMOS  ما قابلیت تصویر برداری در نور کم را با حداقل صداهای مزاحم و وضوح و Frame Rate بالا ترکیب می کنند. عملکرد دوربین های نظارتی سونی تصادفی نیست بلکه نتیجه طراحی مناسب است.
 
 
2. هنگامی که قادر به کنترل نیستید، جبران کنید
 
کسی که اصطلاح "شرایط خارج از کنترل" را برای اولین بار مطرح کرده است باید در امور نظارتی متخصص بوده باشد. حجم زیاد موضوعات تصویری در تمام مکان هایی که قصد نظارت بر آن ها را داریم حضور دارند. نورکم، نور پس زمینه، تغییرات در سطح نور و لزرش دوربین همگی می توانند باعث تضعیف عملیات نظارتی شوند. اما ضمن این که ممکن است قادر به کنترل این مسائل نباشیم می توانیم با استفاده از پردازش تصویر دیجیتال دوربین ها این امر را جبران نماییم. سونی تخصص بینظیری را در زمینه پردازش تصویر دیجیتال به نسل های پردازشی متوالیIPELA ENGINE™, IPELA ENGINE EX و IPELA ENGINE EX PRO  آورده است. سامانه های IPELA ENGINE ، تجزیه تحلیل های Sony DEPA® ، پایدار سازی تصویر درون دوربین، Frame rate  بالا و فرایند   Sony's eXcellent Dynamic Noise Reduction (XDNR®)را با یکدیگر ترکیب می کند. قطعه مرکزی سامانه IPELA ENGINE را پردازشگر  View-DR® تشکیل می دهد، فناوری با محدوده گسترده و پویا ، که بر خلاف دیگر انواع آن، عملکرد در نور کم را ممکن می سازد. با گرفتن یک یا دو اکسپوژر از هر فریم، سامانه View-DR هم مناطق پرنور و هم نقاطی را که تاریک هستند با حد اکثر جزئیات تصویر برداری می کند. فن آوری View-DR بسیار قدرتمند است و می تواند وضوح Full HD را با محدوده داینامیک 130  دسیبل ترکیب نماید. بدین ترتیب دوربین های سونی به نحور بسیار عالی در  جبران مشکلاتی مانند نور پس زمینه بسیار زیاد، نور کم و تغییرات در میزان نور مهارت دارند.
 
 
3. تمامی دوربین های امنیتی به یک اندازه مطمئن نیستند
 
این مطلبی ساده اما درست است. دوربین های امنیتی باید در 24 ساعت روز، 365 روز سال و حتی در چالش انگیز ترین محیط ها به کار خود ادامه دهند. این بدین معنی است که دوربین های واقع در محیط های مستعد خرابکاری باید در برابر نفوذ، ورود و صدمه محافظت شوند. متاسفانه، تمامی دوربین های "مقاوم در برابر خرابکاری" به یک اندازه ایمن نیستند. دوربین های مقاوم در برابر خرابکاری سونی  از سه جهت محافظت می شوند. اولا این دوربین ها به سختی شکسته نمی شوند و دارای پیچ هایی هستند که برای پیچ گوشتی های معمولی غیر قابل دسترس است. دوما دوربین های Dome  سونی، با دارا بودن درجه استاندارد بین المللی IP66، به شدت در برابر ورود اشیا خارجی مقاوم هستند. سوما، دوربین های سونی در برابر ضربه ناشی از نیروی اشیا بدون لبه بسیار مقاوم است. استاندارد  IEC 62262  محدوده مقاوت در برابر ضربه ای از IK00 (کمترین مقدار) تا  IK10 (بیش ترین مقدار ) را داراست. مقاومت در برابر خرابکاری دوربین های سونی تحت عنوان بیشترین مقدار آن یعنی IK10 رتبه بندی می شوند. علاوه بر محافظت فیزیکی، دوربین های سونی در شبکه IP هم از طریق دسترسی هایی که با کلمه عبور  کنترل می شوند، احراز هویت مشتری به وسیله SSL و احراز هویت از طریق پورت سیمیX  802.1  محافظت  می شوند. به طور خلاصه دوربین های امنیتی سونی واقعا مطمئن هستند.
 
 
4. نهایتا، دوربین مناسب ارزان تر از دوربین نسبتا مناسب است
 
برای برخی کاربران مهمترین  ویژگی محصول قیمت آن است. اما دوربین های ارزان قیمت در دراز مدت بسیار  گران تمام می شوند. اگر یک دوربین تصویری قابل استفاده و در نتیجه شناسایی واضحی از  تخلف ها را به وجود نیاورد، هزینه های احتمالی آن فاجعه آمیز خواهد بود. و هیچ کس برای پس انداز کردن مبلغ اندکی در ابتدای معامله بعد ها از شما تشکر نخواهد کرد. تلاش برای صرفه جویی در هزینه ها بدون داشتن درکی از نیازهای واقعی اشتباهی معمول و ناپخته است. این موضوع همچنین درمورد متمرکز شدن بر ویژگی های محصول به جای درنظر گرفتن عملکرد کلی آن نیز صدق می کند. هر نوع استفاده ای نیاز های مختص خود برای وضوح از جمله قابلیت عملکرد در نور پایین و کنترل نور پس زمینه و Frame Rate  را داراست. به همین خاطر است که کار با یک نصاب یا طراح مجرب نتایج بسیار بهتری را به دنبال دارد -  کسی که می داند چه جایی می توان پول را پس انداز کرد و چه جایی نمی توان این کار را انجام داد.
 
 
5. برگه های مشخصات  ابدا جایگزینی برای آزمایش محصول با چشمان خودتان نیست  
 
ما اهمیت مشخصات دوربین ها را به خوبی درک می کنیم و آن ها را با جدیت تمام به چاپ می رسانیم. اما ضمن این که برگه های مشخصات جایگاه خود را دارا هستند، تمامی تولیدکنندگان اطلاعات مفیدی ارائه نمی دهند و همه مقایسه ها میان مشخصات مختلف نیز منطقی نیستند. حتی هنگامی که تمامی مشخصات ذکر شده اند و مقایسه ای منصفانه صورت می گیرد، با این وجود امکان دارد تفاوت های اساسی شما را به اشتباه بیاندازند. برگه های مشخصات به ندرت بازتولید رنگ  و به خصوص قابلیت دید در نور کم را مورد بحث قرار می دهند. موضوع رنگ فوق العاده ذهنی است و بهتر است مشاهده شود تا این که مشخصه های آن یک به یک نام برده شوند. مشخصات توضیحاتی مبنی بر این که به هنگام تغییر ناگهانی نور محیط و یا هنگامی که فردی نور اتاق را خاموش یا روشن می کند دوربین ها با چه سرعتی سازگار و تثبیت می شوند، فراهم نمی آورد. همچنین مشخصات یک دوربین توضیحی درباره این که سیستم کاهش  صدا های مزاحم در یک دوربین چگونه اشیا در حال حرکت را کنترل می کند، ارائه نمی دهد. در تمامی این موقعیت های شما در واقع نیاز به مشاهده دوربین به هنگام کار دارید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: پنج اصل درباره سیستم های نظارتی, SSL, سیستم های نظارتی, Exmore CMOS, IPELA ENGIN, DSLR, اصول سیستم های نظارتی, Frame Rate,
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016