منوی OSD در دوربين هاي مداربسته چیست

توضیحات نظرات (0)
OSD Menu (یا او اس دی منو) یک قابلیت در بعضی از دوربین های مدار بسته است که یک مزیبت بسیار عالی برای دوربین به حساب می آید. دوربین های مدار بسته گاهی در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند, که احتمالا از لحاظ نور با هم متفاوت هستند. منوی OSD روی خود دوربین می تواند تغیرات تصویری انجام دهد مثلا از روی منو می توان از نظر تابش نور دوربین را تنظیم کرد و یا از لحاظ تقسیم بندی رنگ ها , رنگ های تصویر را کنترل کرد. دوربین ها برای تصویر برداری باید از نظر نور و رنگ تنظیم باشند تا بتوانند بهترین تصویر را در اختیار ما قرار دهند. از روی دستگاه DVR می توانیم روی دوربین ها تنظیمات کوچکی را انجام دهیم ولی بازهم نمی توان به طور دقیق و عالی تنظیمات را انجام داد . منوی OSD از طریق یک سیم به دوربین متصل است و یک کنترل کوچک روی خود سیم دارد.
 
 
در منو دوربین تنظیماتی از این قبیل وجود دارد :
 
نور ورودی
تنظیم رنگ
فعال کردن و غیر فعال کردن سنسور های دوربین
ATW تنظیم کردن سفیدی تصویر
BLC جبران سازی نور پس زمینه
ELC کنترل نور توسط خود دوربین
HLC برچسب گذاری روی نقاط پر رنگ
 
همان طور که مشاهده می کنید از طریق منوی OSD می توان تنظیمات زیادی را انجام داد. دوربین های مدار بسته از لحاظ دارا بودن این قابلیت از قیمت بالا تری دارند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: منوی OSD در دوربين هاي مداربسته چیست, منوی OSD, منوی دوربین مدار بسته, سنسور های دوربین, دوربین های مدار بسته, دستگاه DVR
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016