کاهش هشدار های اشتباه سامانه تشخیص نفوذ محیطی

توضیحات نظرات (0)
سامانه های تشخیص نفوذ محیطی (PIDS) مستعد هشدار های اشتباه هستند که این موضوع ممکن است برای افرادی که سامانه های مدیریتی را مانیتور می کنند خسته کننده باشد. بر اساس گزارش تازه ای که توسط Sensurity منتشر شده است، سامانه های تشخیص نفوذ محیطی دارای امواج مایکرو (Microwave) در مقایسه با دیگر سامانه ها  دارای هشدار های اشتباه کمتری هستند اما هنوز در برابر هشدار های غیرواقعی آسیب پذیر هستند. این موضوع نه تنها بر عملکرد سامانه اثر می گذارد، بلکه باعث افزایش هزینه ای که صرف اپراتور می شود نیز خواهد شد. برای این که یک سامانه تشخیص نفوذ محیطی مفید و کارآمد باشد، کاهش هشدار های اشتباه امری ضروری است. یک سامانه تشخیص نفوذ محیطی از طریق تحلیل تغییرات سیگنال های دریافت شده میان انتقال دهنده (Transmitter) و رسیور عمل می کند. اما این سامانه نیز مانند سیستم های دیگر اکثرا به دلیل وجود مشکلات در تمیز دادن انسان و حیوانات، حرکت های درختان و شاخ و برگ ها و همچنین تغییرات آب و هوایی دستخوش هشدار های غلط است. George Redpath مدیر فنی شرکت Sensurity می گوید: "تمامی سامانه های PIDS مستعد هشدار های اشتباه ناشی از وجود حیوانات، درختان و شاخ و برگ های آن ها و آب و هوای آن محل هستند و تلاش برای کاهش روز به روز میزان این هشدار های اشتباه به وسیله تولید کنندگان امری بسیار پر اهمیت است".
 
حتی میزان بسیار پایین هشدار های غیر واقعی و اشتباه (NAR) تاثیر شدیدی بر عملکرد سامانه امنیتی دارد و ممکن است دردسرهای بسیاری را برای اپراتور های به وجود آورد. به گفته Sensurity با عملکرد صحیح فرکانس، آنتن و پردازش سیگنال دیجیتال یا DPS دقت PIDS به طور قابل توجهی بهبود می یابد. گزارش مذکور به این مطلب اشاره می کند که امواج مایکرو PIDS از طریق تشخیص حرکت در محدوده الکترونیکی موجود میان انتقال دهنده سامانه و رسیور عمل می کنند. هشدار زمانی به صدا در می آید که اختلال های به وجود آمده به اندازه کافی زیاد باشند. اختلالاتی که موجب فعال شدن هشدار ها می شوند به فرکانس، آنتن و DPS سامانه وابسته هستند.  بر اساس گزارش Sensurity فرکانس عملیاتی بهینه برای امواج مایکرو در این گونه سامانه ها 5.8 مگاهرتز است. با بکارگیری این فرکانس، تاثیرات آب و هوا بر این سامانه به طور چشم گیری کاهش می یابد. به علاوه قابلیت دیدن شاخ و برگ ها و حیوانات کوچک در محدوده دید رس امواج مایکرو نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد. طراحی آنتن نیز تاثیر شایان ذکری بر کاهش هشدار های اشتباه دارد. آن چنان که در گزارش اشاره شده است در PIDS های مایکرو ویو معمولا از آنتن های سهمی وار استفاده می شود اما این نوع آنتن پرتو باریکی را در سطوح عمودی و افقی بوجود می آورد. در عوض یک آنتن دو وجهی امکان وجود زاویه های گوناگون پرتوها را هم به صورت افقی و هم عمودی فراهم می آورد و باعث افزایش سطح محدوده می شود. این موضوع باعث می شود که اشیای مورد تردید مدت بیشتری مورد مشاهده قرار بگیرند و نیز زمان بیشتری را برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه و بهتر  پیش از به صدا در آوردن هشدار در اختیار سامانه قرار می دهد. مولفه های بسیاری بر دامنه و فرکانس یک سیگنال تاثیر دارند. مواردی مانند اندازه، موقعیت سرعت، نقطه عبور، زاویه و حرکت یک شی می تواند باعث تغییر فرکانس شود. تحلیل دقیق سیگنال های گوناگون می تواند فضا را برای توسعه بهتر الگریتم ها فراهم آورد و این امر هشدار های های اشتباه را نیز کاهش می دهد. در انتها این گزارش نشان می دهد که PIDS مایکرو ویو که با فرکانس 5.8 و یک آنتن دو وجهی و تکنیک های پیشرفته DPS عمل می کند، در کاهش تعداد هشدار های اشتباه یک سامانه امنیتی محیطی بسیار موثر است. کاهش هشدار های اشتباه همچنین فضا را برای کاربرد های بالقوه بیشتر PIDS های مایکرو ویوو مانند استفاده از PORT فراهم می آورد.

 

منبع: www.asmag.com

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: سامانه های تشخیص نفوذ محیطی, امواج مایکرو, هشدار های اشتباه, PIDS, سامانه های مدیریتی, Sensurity, هشدار های غیرواقعی, چگونه هشدار های اشتباه سامانه های تشخیص نفوذ محیطی را کاهش دهیم
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016