پدال دزدگیر

توضیحات نظرات (0)
از پدال دزدگیر به منظور اعلام خطر و به صدا در آوردن دزدگیر و در مواقعی که دستگاه در حالت حفاظت نیست استفاده می شود. منظور از عدم وجود دستگاه در حالت حفاظت این است که: تصور کنید شما صبح وارد فروشگاه، طلا فروشی، صرافی، بانک و یا هر مکانی که مجهز به دستگاه دزدگیر است می شوید. هنگام باز کردن در دستگاه دزدگیر را از حالت حفاظت خارج کرده و وراد می شوید. در این حالت اگر چشمی ها و مگنت های متعلق به دستگاه دزدگیر تحریک شوند، به هیچ وجه آژیر دستگاه به صدا در نمی آید. حال اگر سارقینی در طول روز به محل کار شما هجوم بیاورند قصد سرقت داشته باشند چاره چیست؟
 
در این حالت با استفاده از پدال دزدگیر می توانیم آژیر دستگاه را به صدا در بیاوریم. پدال برروی زون 24 ساعته نصب می گردد .زون ۲۴ ساعته دزدگیر، زونی است که هر گاه تحریک شود آژیر دستگاه به صدا در می آید. چه دستگاه در حالت حفاظت باشد و چه در حالت حفاظت نباشد. با توضیحاتی که در بالا گفته شد تنها راه نصب و قرار گرفتن پدال دزدگیر استفاده از زون های ۲۴ ساعته می باشد. برخی دستگاه های دزدگیر دارای زون ۲۴ ساعته نمی باشند. در این حالت باید از زون های Part  استفاده کنیم. زون Part  زونی است که به صورت جداگانه حفاظت می شود. معمولا روی ریموت دزدگیر کلیدی جداگانه برای حفاظت از این زون وجود دارد.
 
 
زمانی که پدال دزدگیر را فشار می دهید چه اتفاقی می افتد؟
 
پدال ها معمولا دارای ۲ یا ۳ سیم هستند. هنگامی که شما پدال را فشار می دهید در اصل بین ۲ سیم ورودی پدال اتصال کوتاه ایجاد کرده اید. در این حالت اگر پدال دزدگیر روی زون N.O قرار داشته باشد دستگاه بلافاصله آژیر می کشد. اگر بیشتر از یک پدال دزدگیر داشته باشید دقت کنید که حتما باید آن ها را به طور موازی به هم متصل کنید. اگر دتکتور دود و یا دتکتور حرارت نیز در مدار داشته باشید آن ها را نیز به پدال ها و به صورت موازی وصل کنید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: پدال دزدگیر, زون Part, زون ۲۴ ساعته دزدگیر, زون N.O, دتکتور دود, یا دتکتور حرارت
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016