معرفی دوربین تحت شبکه

توضیحات نظرات (0)
نوعی از دوربین های نظارتی است که تصویر دریافتی خود را به صورت دیجیتال و بر روی بستر شبکه ارسال می نماید . دوربین های تحت شبکه دارای کیفیت بالاتری به نسبت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشند و واحد اندازه گیری کیفیت آن ها مگاپیکسل است . اولین دوربین تحت شبکه در سال 1996 توسط کمپانی Axis ساخته شد. دوربین مداربسته شبکه (IP CCTV) یک دستگاه الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آن ها به اطلاعات دیجتال از آن استفاده می شود. این کار در دوربین های مداربسته شبکه به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت می گیرد. این حسگر می تواند یکی از انواع CCD یا CMOS باشد. دوربین های شبکه را می توان نسل جدید دوربین های مداربسته دانست. استفاده از این دوربین ها هر روزه در حال افزایش است و رفته رفته جای دوربین های نسل قبلی خود (دوربین های انالوگ) را می گیرند. ساختار دوربین های مداربسته شبکه در واقع نوعی کامپیوتر کوچک نیز محسوب می شوند. این دوربین ها پس از دریافت اطلاعات تصاویر از حسگر آن ها را به اطلاعات دیجیتال تبدیل کرده و مطابق پروتکل های شبکه به شبکه می فرستند. وجود قسمت های تبدیل کننده در این دوربین ها باعث افزایش پیچیدگی و هزینه های آن ها شده است.
 
هر شرکت تولید کننده سیستم های مداربسته شبکه پروتکلی مختص به خود را برای دوربین های تولید شده استفاده می کند. این کار موجب می شود شما در یک سیستم مداربسته شبکه نتوانید از چند دوربین متفاوت برای یک سیستم یکپارچه استفاده کنید. تنها راه استفاده از دوربین ها به این صورت تطابق آن ها با پروتکل ONVIF است. کیفیت تصویر بزرگ ترین مزیت دوربین های شبکه محدود نبود کیفیت تصویر آن هاست. درحال حاضر دوربین های با کیفیت بین 1.3 تا 5 مگاپیکسل به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت تصویر بالاتر از 5 مگا پیکسل تنها در دوربین های تخصصی و در برندهایی خاص قابل دسترسی خواهد بود.
 
 
تغذیه
 
دوربین های شبکه را می توان از دو طریق تغذیه کرد.
 
در صورت تغذیه POE شما دیگر نیازی به نصب اداپتور در کنار دوربین نخواهید داشت و تمامی هزینه و پیچیدگی های کابل کشی تغذیه حذف می شود. البته باید توجه داشت که تمامی سوئیچ های مورد استفاده در زیر ساخت شبکه باید از نوع POE استفاده شوند که معمولا به مراتب از کابل کشی پرهزینه ترند.
 
 
نرم افزار
 
از دیگر قابلیت های بسیار مهم دوربین های مداربسته شبکه دسترسی به نرم افزارهای پیشرفته شبکه است. این نرم افزارها می توانند قابلیت های بی شماری را برای کاربر ایجاد کنند و بسیاری از نیازهای امنیتی و نظارتی مشتریان را به صورت کامل براورده کنند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: معرفی دوربین تحت شبکه, POE, ONVIF
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016