پروتكل RTSP

توضیحات نظرات (0)
RTSP مخفف کلمه Real-Time Streaming Protocol است. به معنی پروتکل جریان بي وقفه که برای انتقال سریع صدا و تصویر زنده یا ضبط شده مورد استفاده قرار می گیرید. این پروتکل در دوربین های آی پی کاربرد مهمی دارد. وقتی یک دوربین آی پی را به NVR  متصل می کنید با توجه به آدرسی که قبلا توسط کمپانی سازنده تعیین شده تصاویر زنده دوربین توسط این پروتکل از دوربین دریافت و خروجی NVR به شما نمایش می دهد. به عنوان مثال:
 
 
main stream:    rtsp://192.168.1.10:34567/ch0_0.264
 
sub stream :     rtsp://192.168.1.10:34567/ch0_1.264
 
 
 
در بالا دو نمونه از آدرس RTSP را مشاهده می کنید که اولی برای دریافت تصاویر با کیفیت بالا Main Stream و دومی برای دریافت تصاویر با کیفیت متوسط Sub Stream تعریف شده است. با وارد كردن اين آدرس ها مي توانيد مستقيما به تصوير دوربين متصل گرديد. این آدرس معمولا استاندارد خاصی ندارد و هر کمپانی معمولا به صورت اختیاری این آدرس برای دوربین تعریف می کند. در اکثر نرم افزار های مدیریتی دوربین های آی پی و NVR های کتابخانه ای از این آدرس ها وجود دارد ولی با این حال در بعضی موارد نیاز است این آدرس را به صورت دستی وارد کنید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: Real-Time Streaming Protocol, NVR, Sub Stream, Main Stream, دوربین های آی پی, پروتکل جریان بي وقفه, آدرس RTSP, پروتکل جریان بلادرنگ, پروتكل RTSP
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016