دوربین مداربسته HD-CVI

توضیحات نظرات (0)
 دوربین مدار بسته HDCVI چیست؟
 
 
یکی از جدیدترین فناوری های معرفی شده در سیستم های نظارت تصویری ، HD-CVI می باشد که توسط کمپانی Dahua Technology به بازارمعرفی شد. HD-CVI مخفف High Definition Composite Video Interface یا رابط کامپوزیت تصویر اچ دی، فناوری انتقال تصویر یا تصاویر HD از طریق کابل کواکسیال در فواصل طولانی است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
فناوری HD-CVI، سیگنال تصویر را تغییر داده و سپس با استفاده از QAM  که تقسیم فاز و تقسیم نوسان را ترکیب  می کند،  تصویر را انتقال می دهد و یکی از دلایل نام گذاری آن نیز همین امر است. این فناوری از تداخل CVBS جلوگیری نموده و سیگنال واضح را از نامشخص جدا می کند، بنابراین کیفیت تصویر درآن افزایش می یابد. HD-CVI  قادر به ارائه دو رزولوشن 1920H(1920*1080) و 1280H(1280*720)  است که با استانداردهای صنعتی 1080P و 720Pسازگار هستند. علاوه بر این ، قابلیت دیگری به نام ASC (Auto Signal Compensation) یا تقویت اتوماتیک سیگنال ،  باعث می شود در انتقال با فواصل طولانی سیگنال کم تری آسیب دیده و از بین برود. ساختار ویژه این فناوری آن را راه حلی برای ترکیب DVR ها و دوربین ها کرده است و در این سیستم DVR به عنوان نقطه اتصالی برای انتقال تصویر ازطریق کواکس P2P مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین انتخاب کابل بستگی به فاصله انتقال دارد : کابل 75-3 و 75-5 برای انتقال تصویر تا 500 متر مورد استفاده قرار می گیرد و کابل 75-5 و بالاتر برای فواصل بالای 500 متر است. کانکتور یا کابل اتصال که در این سیستم به کار می رود مشابه دستگاه های آنالوگ معمولی است که نیازی به ملزومات خاصی در فضاهای درونی یا بیرون ندارد.
 
در این فناوری برای افزایش کیفیت و انتقال چند سیگنال از طریق یک کابل ، هر دو سیگنال صدا و سیگنال داده در یک فضای خالی قرار گرفته می شوند و بدین طریق با سیگنال تصویر هم فاز شوند. همچنین برای انتقال و برگرداندن کامپوزیت کانال ها در فضای خالی فریم نیز از انتقال End-To-End دو طرفه استفاده می شود تا دستوراتی مانند فوکاس دوربین ، کنترل دوربین های متحرک ، هشدار زنده و غیره را پشتیبانی نماید. با استفاده از ASC به کارگرفته در این سیستم ،کانال مخالف ، سیگنال الکتریکی را در طول انتقال در فواصل طولانی بازیابی می کند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: DVR, ASC, End-To-End, دوربین مداربسته HD-CVI, کابل کواکسیال, High Definition Composite Video Interface
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016