دوربین مداربسته HD-SDI

توضیحات نظرات (0)
 Serial Digital Interfaceیا همان SDI در واقع اجازه می دهد تا وید یوی دیجیتال غیر فشرده بر روی یک کابل معمولی به جریان بیافتد، این فناوری از کلمات 10بیتی سیگنال های ویدیوئی دیجیتالی غیر فشرده برای پشت سر هم فرستادن تصاویر از طریق کابل کواکسیال 75 اهمی استفاده می کند. در سیستم های HD از کابل کواکسیال به عنوان رابط انتقال استفاده می شود و ممکن است شما فکر کنید که مانند سیستم های آنالوگ SD می باشد اما این سیستم یک سیستم دیجیتال کامل است و بر خلاف سیستم های انالوگ با کیفیت انتقال در مسافت متفاوت است و برای یک مسافت معینی استفاده می شود. کیفیت این دوربین 960P , 1080P  است.
 
 HD-SDI  د اصل مخفف High Definition Serial Digital Interface است که با نام استاندارد SMPTE 292M نیز شناخته می شود استاندارد ارتبا طی است که اجازه انتقال تصاویر با کیفیت HD را از طریق کابل کواکسیال با سرعتی در حدود 1/485 گیگا بایت می دهد که در مقایسه با یک سیستم آنالوگ با سرعتی معادل 550TVLINE/270MHZ/S می توان گفت HD-SDI در حدود 4 تا 5 برابر سریع تر است. این بدان معناست که تصاویر با کیفیت HD می توانند با استفاده از کابل های نصب شده در سیستم های مدار بسته موجود انتقال یابند و تنها با تعویض دوربین و DVR های موجود با دوربین هایی با خروجی HD-SDI و DVR هایی با قابلیت ضبط این تصاویر به کیفیتی بسیار بالا دست یافت. با توجه به دست آورد های اخیردر آینده ای نزدیک علاوه بر تصاویر HD، صدا، سیگنال های کنترلی و تغذیه دوربین ها نیز از طریق کابل کواکسیال قابل انتقال خواهند بود. در نوع دوربین‌های HD-SDI محدودیت کابل کشی یکی ازچالش‌های بزرگ است و حتی اگر بهترین نوع کابل کواکسیال RG نیزجهت کابل کشی استفاده گردد بیشتر از 150متر کابل کشی امکان‌پذیر نیست و بایستی یک تقویت کننده تصویردر طول کابل کشی قرار داده شود.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: کابل کواکسیال, دوربین مداربسته HD-SDI, سیستم های آنالوگ, DVR, High Definition Serial Digital Interface
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016