دوربین مدار بسته زوم Zoom

توضیحات نظرات (0)
دوربین های مداربسته زوم دسته ای از دوربین های مداربسته هستند که لنز آن ها امکان انجام زوم اپتیکال را فراهم می کند. لنزهای زوم دسته ای لنزهای قابل تنظیم هستند که امکان کنترل میزان زوم برای کاربر از راه دور را میسر می کنند. به صورت کلی از طریق تغییر فاصله کانونی لنز دوربین می توان میزان بزرگ نمایی آن را تغییر داد. در لنزهای وریفوکال این کار باید به صورت دستی صورت گیرد. این به این معناست که شما باید بر روی دوربین میزان فاصله کانونی لنز را تنظیم کنید و از این طریق میزان بزرگنمایی دوربین مشخص خواهد شد. در لنزهای زوم از طریق قرار دادن یک موتور در لنز امکان زوم کردن دوربین از راه دور به وجود آمده است. این لنزها همچنین برخلاف لنزهای وریفوکال که به صورت دستی فوکوس می شوند معمولا قابلیت فوکوس به صورت خودکار دارد. به صورت کلی دو دسته از دروبین های مداربسته دارای لنزهای زوم هستند. دسته اول و پرکاربرد دوربین های مداربسته گردان یا اسپید دام هستند. این دوربین ها در کنار ایجاد قابلیت زوم بالا امکان چرخش دوربین را در جهات مختلف فراهم می کنند. از طریق تلفیق این دو قابلیت می توان یک امکان نظارتی بسیار دقیق را برای یک محیط بسیار بزرگ ایجاد کرد. دسته دوم از دروبین های دارای زوم اپتیکال دوربین هایی هستند که در اصطلاح به آن ها دوربین زوم می گویند. دوربین های زوم تنها امکان زوم کردن در یک جهت را فراهم می کنند و با توجه به کارا نبودن این قابلیت استفاده از آن ها معمولا کمک زیادی به کاربر نمی کند.
 
زوم دوربین های مداربسته را با واحد X اندازگیری می کنند. البته در برخی موارد بازه فاصله کانونی دوربین نیز در کنار آن قید می شود. هر قدر x دوربین زوم بالاتر باشد میزان بزرگنمایی آن بیشتر است. برای مثال اگر یک دوربین دارای 2x زوم باشد می تواند تصویر شما را تا دوبرابر بزرگ تر کند. برای ایجاد یک تصویر ذهنی از میزان زوم به تصویر زیر دقت کنید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: دوربین مدار بسته زوم, دوربین مداربسته Zoom, لنزهای زوم, فاصله کانونی لنز, انواع دوربین مداربسته, زوم اپتیکال, لنزهای وریفوکال, لنزهای قابل تنظیم
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016