کارت DVR

توضیحات نظرات (0)
کارت کپچر ویدیوئی Video Capture Card (کارت DVR) دومین دستگاهی است که پس از VCRبرای ضبط و آرشیو تصاویر دوربین‌های مداربسته (روی کامپیوتر) تولید و عرضه شد. سیستم فوق بصورت یک برد الکترونیکی قابل نصب بر روی پورت PCI  کامپیوتر است این کارت ها عمل تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال و با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی Pc Based Dvr Software ذخیره و طبقه بندی تصاویر با فرمت های ویدئویی در کامپیوتر را بر عهده دارد. کارت های فوق در بازار بسیار متنوع هستند و به نسبت گستردگی سیستم دوربین مداربسته از کارت های متنوعی استفاده می گردد.
 
اصولا کارت‌های  DVR به صورت 2 ، 4، 8، 16 و 32 کانال تولید می شوند. (منظور از کانال، تعداد ورودی‌های دوربین است). نکته مهم در تمایز و انتخاب کارت های DVR، «کیفیت و تعداد فریم‌های ضبط تصویر» است. البته دقت و قدمت تولیدکننده در برنامه نویسی و سادگی و باگ نداشتن نرم افزار و اجرا در سیستم عامل های جدید کارت بسیار مهم و حیاتی است. مطمئنا شما علاقه ای به سرو کله زدن با برنامه‌های پر ایراد و سنگین بعضی از کارت ها را ندارید. گاهی نصب این برنامه‌ها حتی برای نصاب‌های باتجربه مشکل است. البته نرم افزار‌های متفرقه متنوعی در بازار موجود است که می‌توانند با انواع مختلف کارت‌های DVR  کار کنند و کلیه امکانات مورد انتظار از یک سیستم نظارت تصویری در داخل این نرم افزار‌ها تعبیه شده است از قبیل انتقال تصاویر از طریق شبکه یا خط تلفن، خروجی‌های دیجیتالی برای استفاده از سایر دستگاه‌های حفاظتی، قابلیت ضبط بصورت (Motion Detection)، نقشه الکترونیکی و … .همان طور که گفتیم، فاکتور مهم در کارت های DVR  فریم ریت (توانایی برداشت فریم در ثانیه) است که علامت اختصاری آن fps و کیفیت ضیط است. دقت کنید که عددی که در مورد فریم ریت کارت ها توسط تولیدکننده اعلام می شود، مجموع فریم ریت کانال‌های آن است. «برای تعیین فریم ریت هر کانال، فریم ریت کلی را بر تعداد دوربین‌ها تقسیم می‌کنیم» .
 
به عنوان مثال یـک کارت DVR  هشت کانال با ۱۲۰fps، بـرای هـر دوربین ۱۵fps را پشتیبانی خواهد نمود . نکته این که در سیستم‌های PAL حداکثر ۲۵ فریم در ثانیه و در سیستم‌های NTSC حداکثر ۳۰ فریم در ثانیه قابل پشتیبانی می باشد، که با چنین نرخی، تصاویر به صورت کاملا متحرک یا Full Motion به نظر خواهند رسید.  بنابراین برای حفاظت از اماکن حساس که نیازمند ذخیره تمامی‌تصاویر دریافتی با کیفیت مناسب هستند، سیستمی‌با نرخ فریمی‌۲۵ در سیستم PAL مناسب خواهد بود، بدین ترتیب هیچ فریمی‌از دید ناظر سیستم مخفی نخواهد ماند. البته ضبط بالاترین کیفیت تصویر، نیازمند فضای زیادی برای ذخیره سازی است. کارت‌های DVR چند ایراد اساسی دارند که تقاضا برای آنها را محدود می کند، اول این که استفاده از آن نیاز به اپراتور آموزش دیده دارد و امکان آن برای همه فراهم نیست و دوم اینکه امکان هنگ کردن، ویروسی شدن و شایعتر از همه کند شدن کامپیوتر همیشه وجود دارد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: Motion Detection, کارت دی وی آر, کارت dvr, کارت کپچر, Video Capture Card, VCR, Pc Based Dvr Software, کارت های DVR, پورت PCI
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016