پروتكل ONVIF

توضیحات نظرات (0)
ONVIF یک انجمن صنعتی جهانی غیر انتفاعی آزاد، در زمینه ایجاد و بهبود استانداردهای جهانی عملکرد نرم افزاری (Interface) محصولات امنیتی فیزیکی مبنتی بر IP است. واژه ONVIF مخفف Open Network Video Interface Forum (انجمن ارتباطات تصویری شبکه ای به صورت آزاد) است. فعالیت های این سازمان به وسیله اعضای کمیته ها و کار گروه های مختلف اداره و اجرا می گردد. استاندارد سازی ارتباط بین تجهیزات حفاظتی شبکه امکانات زیر را فراهم می آورد:
 
- امکان استفاده از دوربین ها در شبکه بدون توجه به مارک یا برند
 
- امکان دسترسی تمامی شرکت ها و تولید کنندگان به فناوری ارتباطی ONVIF
 
دوربین های دارای قابلیت ONVIF با وجود هزینه ای نسبتا بالاتر امکان بسیار مهمی را در اختیار شما قرار می دهند و آن امکان تعمیر، نگهداری و گسترش سیستم مداربسته شبکه بدون وجود دغدغه و همچنین امکان همخوانی پروتکل دوربین ها است. این سازمان در سال ۲۰۰۸ توسط بخش ارتباطات شرکت‌های Axis، Sony و Bosch تاسیس شد. ONVIF دوربین را به عنوان یک Network Video Transmitter (فرستنده ویدیویی تحت شبکه) به اختصار NVT و بقیه عناصر سیستم را به عنوان Network Video Analytics (تحلیل کننده تصاویر تحت شبکه) به اختصار NVA می شناسد و خود نیز مدیریت شبکه را به عهده می‌گیرد. این استاندارد دارای سه نوع عضویت مختلف است: عضویت عادی, عضویت مشارکتی و عضویت کامل. عضویت کامل و مشارکتی می‌توانند بر روی این استاندارد تاثیر گذاشته و در تمام فعالیت‌های ONVIF حضور فعال داشته باشند. اما عضو عادی فقط می‌توانند از خصوصیات این استاندارد جهت محصولات تحت شبکه استفاده کند.
 
 
 امتیازات عضو مشارکتی: عضویت در کمیته مدیریتی، شرکت به عنوان یک عضو کمیته راهبردی، حق رای برای انتخاب اعضای کمیته راهبردی. 
 
 
امتیازات عضو کامل: حق رای برای انتخاب اعضای کمیته‌ها (به جز کمیته راه بردی)، شرکت در گروه‌های کاری، دسترسی سریع به مشخصات و موارد مرتبط، شرکت در نشست‌ها (مانند نشست سالانه)، استفاده از آرم، استفاده از انجمن توسعه دهندگان، دسترسی به بستر اصلی نرم افزار هسته اصلی ONVIF.
 
 
ONVIF دارای 4 کمیته اصلی است که عبارتند از:
 
 
کمیته راهبری: این کمیته مسئولیت بودجه و استراتژی کلان ONVIF را بر عهده دارد. اعضای فعلی کمیته راهبری ONVIF را این شرکت ها تشکیل می دهند: Axis Communications ،Bosch ،Honeywell ،Siemens و Sony. 
 
کمیته فنی: این بخش از ONVIF گسترش و توسعه جنبه های اساسی ONVIF و همچنین برنامه ریزی و جهت دهی فنی این سازمان را بر عهده دارد. اعضای فعلی این بخش عبارتند از: Axis ،Bosch ،Honeywell ،Pelco by Schneider Electric  ،Siemens ،Sony.
 
کمیته خدمات فنی: این کمیته عهده دار توسعه مشخصات عملکرد سازمان، مشخصات آزمایشی، ابزارهای آزمایشی و فرایند های تابعی است. اعضا فعلی این قسمت از این سازمان شامل Anixter ،Axis ،Bosch ،Honeywell ، Sony و Pelco by Schneider Electric است. این کمیته از کار گروه هایی تشکیل می شود که عبارتند از Maintenance WG, Client Testing WG, Profile Q WG, Profile A WG, Security Testing WG و Developers’ Plugfest Task Force.
 
کمیته ارتباطات: این بخش مسئولیت ارتباطات داخلی و خارجی ONVIF را بر عهده دارد. اعضای فعلی این بخش از این سازمان شامل Axis ،Bosch ،Honeywell ،Pelco by Schneider Electric  ،Siemens ،Sony و Hikvision.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: پروتكل ONVIF, اکسیس, سونی, بوش
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016