معرفی دستور Ping

توضیحات نظرات (0)
Ping یکی از دستورات مهم در ویندوز جهت تست شبکه است، این دستور نشان می دهد که  دو نقطه از شبکه‌ شما با هم مرتبط است یا نه. به زبان ساده عملکرد پینگ به این صورت است که پیامی‌ از سیستم شما به مقصد مورد نظر ارسال می کند، در صورت ارسال موفق، سیستم مقصد هم همان پیام را پاسخ می دهد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
این دستور زمان طی شده بین ارسال و دریافت پیام را هم نشان می دهد، که هرقدر این زمان کم باشد ارتباط بهتر و سریع تر در دسترس هست. مثال‌های از استفاده این دستور:
 
جهت انجام این دستور ابتدا کلید ویندوز +R را  می فشاریم تا پنجره RUN ویندوز ظاهر شود. سپس دستور CMD را جهت اجرا خط فرمان ویندوز تایپ و اجرا می کنیم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
فرمان پینگ را بصورت ping فاصله  IP مورد نظر نوشته و سپس Enter را جهت اجرا می فشاریم.
برای مثال:
 
ping 192.168.1.1
 
در صورت ارسال موفق پیام Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64 مانند شکل زیر نمایش داده می شود ( در اینجا IP نمایش داده می شود سپس اندازه فایل و مدت زمان دریافت پاسخ).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
در صورت عدم برقراری ارتباط پیغام Request timed out مانند تصویر زیر نمایش داده می شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
در سطرآخر تعداد پکت‌های ارسال شده، دریافت شده و یا پاسخ داده نشده و همچنین بیش ترین، کم ترین و متوسط سرعت انتقال پکت گزارش می‌شود. پیغام‌های دیگری هم امکان نمایش دارد برای مثال:
 
Transmit Failed. General failure: هنگامی‌ که درایور کارت شبکه‌ تان به درستی نصب نشده باشد و یا کارت شبکه‌تان غیرفعال باشد، این پیغام را خواهید دید. همچنین وقت هایی که کابل شبکه‌تان معیوب باشد، یعنی وضعیت آن Not Connected و یا Network Cable Unplugged باشد، این پیغام را خواهید دید: The Destination Host Unreachable.  این پیغام یعنی مسیری به دستگاه مقصد پیدا نشده است. برای حل این مشکل دستگاه خود را وارسی کنید و ببینید تنظیمات آن به درستی انجام شده است یا نه. مطمئن شوید که Default Gateway آن درست تنظیم شده باشد.
 
The Unknown Host
 
این پیغام را وقتی دریافت خواهید کرد که دستگاه تان آدرس دستگاهی را که می‌خواهد با آن مرتبط باشد، پیدا نکند. معمولاً وقتی که از آدرسِ مقصدِ اشتباه استفاده کنید این پیغام را دریافت می‌کنید. همچنین تنظیم نبودن یا درست کار نکردنِ DNS هم ممکن است به دریافت این پیغام منجر شود.
 
The Expired TTL Message

The Time To Live یا TTL مطلبی جالب برای بررسی دستور Ping است. عمل TTL از به لوپ افتادن پاکت‌های پینگ جلوگیری می کند. TTL‌هاپ‌ها را در مسیر خود شمارش می کند و در هر‌هاپ یک شماره از TTL کم می شود. وقتی که عدد TTL به صفر برسد این بدان معناست که زمان تعیین شده تمام شده و پیغام زیر نمایش داده می شود :
 
Reply from 24.67.180.1: TTL expired in transit
 
همچنین ممکن است شما پینگ داشته باشد ولی هر چند وقت یکبار  پیام Request timed out نمایش داده شود در این مورد با مشکل ترافیک شبکه و یا نویز مواجه هستید. در ترافیک بالا بعد از رسیدن به حد نرمال پیغام Reply را دریافت خواهید کرد در یک ارتباط بخصوص ارتباط دور برفرض ارتباط اینترنتی هر چند خط یکبار Request timed out طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی کند ولی در صورت تکرار بیشتر و پینگ با زمان بالا ارتباط نامطمئن است.
 
 
 
دستورات و سویچ‌های دستور Ping
 
 
Ping –t
 
تا زمانی که عمل Ping کردن را بطور دستی قطع نکنیم عملیات ارسال و دریافت پاکت اطلاعاتی ادامه پیدا خواهد کرد. این سویچ بسیار کاربردی و پر استفاده است برای مثال به صورت زیر وارد می کنیم.
 
ping 192.168.1.1 -t
 
Ping –a
 
با کمک این دستور قادر خواهیم شد تا به نام کامپیوتری که در حال Ping کردن هستیم دسترسی پیدا کنیم.
 
Ping –n count
 
این دستور تعداد Acho Request‌ ها را مشخص می کند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: DNS, Request timed out, The Unknown Host, Default Gateway, IP, معرفی دستور Ping, تست شبکه
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016