معرفی استاندارد کی ان ایکس KNX

توضیحات نظرات (0)
کی ان ایکس (KNX) یک پروتکل ارتباطات شبکه ای استاندارد (EN 50090ISO/IEC 14543) مبنتی بر OSI است که در درحیطه هوشمند سازی ساختمان ها استفاده می شود. کی ان ایکس جایگزین سه استاندارد قبلی European Home Systems Protocol (EHS) و BatiBUS و   (Instabus/EIB) European Installation Bus است. استاندارد KNX به وسیله انجمن کی ان ایکس KNX Association به اجرا در می آید. تمامی دستگاه هایی که برای نصب به شیوه کی ان ایکس درنظر گرفته می شوند با یک Bus (معمول ترین شکل نصب دستگاه ها) که از دو سیم تشکیل شده است به یکدیگر متصل می شوند و بدین ترتیب تبادل اطلاعات میان آن ها برقرار می شود. عملکرد هر یک از دستگاه های باس با طراحی پروژه مختص آن ها معین می شود که می توانند در هر زمان مورد تغییر و تطابق قرارگیرند.
 
شرکت های عضو انجمن کی ان ایکس (KNX Association) بیش از 7000 محصول با گوهینامه کی ان ایکس در لیست محصولات خود در اختیار دارند. محدوده بسیار گسترده این محصولات تلفیق و هماهنگ سازی سامانه های زیر را فراهم می سازد:
 
 
کی ان ایکس دارای 405 تولید کننده در 38 کشور جهان 48229 کمپانی شریک در 138 کشور و 360 مرکز آموزشی در 39 منطقه در سراسر دنیا است.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: کی ان ایکس, KNX, ارتباطات شبکه ای استاندارد, EN 50090, ISO/IEC 14543, هوشمند سازی ساختمان ها, European Home Systems Protocol, EHS, BatiBUS, Instabus/EIB, European Installation Bus, استاندارد KNX, انجمن کی ان ایکس, سنسورها, سنسورهای حرکتی, سنسورهای حساس در مقابل وزش باد, Actuator ها, گرمایش الکتریکی, کنترل روشنایی, کنترل سیستم تهویه, کنترل دما, کنترل گرمایش, کنترل پرده ها, نظارت بر سیستم های هشدار, مدیریت انرژی و اندازه گیری مصرف آب، برق و گاز, کنترل و پخش صدا و تصویر
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016