اندازه گیری هوشمند و ساختمان هوشمند

توضیحات نظرات (0)
(KNX) کی ان ایکس استانداردی جهانی در زمینه کنترل خانه و ساختمان و ارائه دهنده محصولات جدید در بازار های نظارت تصویری و اندازه گیری هوشمند است. شمار رو به افزایش محصولات گوناگون KNX  در این بخش از بازار تنوع مناسبی در گزینه های نصب  این محصولات به وجود می آورد. به علاوه این محصولات به منظور نمایش امکان به کار گیری مدیریت تعرفه های متغیر در نظر گرفته شده اند.  KNX در این زمینه به کارگیری اندازه گیری در زمینه انرژی برق، مصرف گرما، نظارت کامل و اندازه گیری مقادیر آب از طریق ثبت داده های الکترونیکی و امکانات ذخیره سازی ایمنی سیستم را به هنگام قطع برق تضمین می نماید. به تصویر کشیدن  داده ها به صورت کامل همراه با نمایش چگونگی مصرف و نمودار ها در دسترس بوده و ترکیب و پیکر بندی آن ها به سادگی قابل انجام است. این راهکار ثبت و نظارت بر مصرف هریک از واحد های KNX  که به سیستم متصل هستند را امکان پذیر می سازد.
 
با اتصال دستگاه های حسگر به سیستم گذرگاه های KNX  و متصل ساختن این بخش به IP Domain  ها می توان اطلاعات آن ها را بر روی صفحه های لمسی، نمایش و پردازش نمود. نرم افزار مرتبط با فناوری  Promoveo  به منظور ثبت و ارزیابی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد و بدین ترتیب مصرف کنندگان  به آسانی قادر به مشاهده مصرف منابع گوناگون یعنی برق، گاز ، آب ، انرژی خورشیدی و گرما در گذشته هستند و می توانند میزان مصرف در هفته آینده را پیش بینی و محاسبه نمایند. برای بهره گیری از تعرفه های گوناگون انرژی برق، می توان در دوره های ارزان تر از تجهیزات ویژه نیرو استفاده نمود. بدین شکل کابران این فن آوری قادر به واکنش در برابر تعرفه های  متغیر و بهره گرفتن از آن ها به نفع خود خواهند بود.
 
 
عملکرد ها
 
 
·         نمایش تعرفه های برق ( ارزان یا گران)
·         اندازه گیری مصرف گرما با رابط های  KNX
·         اندازه گیری مصرف برق ( انواع مختلفی از تجهیزات اندازه گیری انرژی از طریق رابط های قابل انعطاف IR
·         اندازه گیری مقدار آب با رابط KNX
·         کنترل سطح پر شدن تانکر ها ( نفت، آب و سیالات)
·         ارزیابی داده های مصارف و نمایش نمودار
·         نمایش سطوح مصرف بالا، متوسط و پایین که با قرمز زرد و سبز نشان داده می شوند
·         نمایش تعرفه های مربوط به برق با امکان قطع و وصل نمودن تجهیزات الکتریکی به صورت دستی
 
 
این سیستم ارائه دهنده استانداردی جهانی ست و می تواند جهت نمایش مصرف انواع مختلف انرژی در ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد. مشتریان می توانند اطلاعات مربوط به میزان مصرف شان را با فشار دادن یک دکمه بررسی کنند. نرم افزار مدیریت انرژی نیز می تواند به منظور بهره گیری از دوره هایی که تعرفه ها ارزان تر هستند برای قطع یا وصل نمودن وسیله هایی که به برق زیادی نیاز دارند (مانند ماشین لباس شویی و ظرف شویی) مورد استفاده قرار گیرد.KNX  با افزایش راحتی و امنیت به مصرف اقتصادی تر انرژی کمک می کند.  

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: اندازه گیری اندازه گیری هوشمند و ساختمان هوشمند, KNX, کی ان ایکس, کنترل خانه و ساختمان, IP Domain, Promoveo, دستگاه های حسگر, سیستم گذرگاه های KNX, ساختمان هوشمند
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016