کنترل صدا و تصویر

توضیحات نظرات (0)
کنترل صدا و رسانه های تصویری مغوله  بسیار جالب توجه است. در یک خانه هوشمند که نصب تجهیزات الکتریکی از قبل به وسیله فن آوری باس صورت گرفته است، فعال سازی موسیقی ، اخبار و فیلم های ویدئویی در اتاق های مربوطه امکان پذیر است. جلوه های اصلی  تصویری یک خانه "مجازی" باید تخت عنوان صفحه نمایشی برای نشان دادن فیلم ها، اسلایدها و ویدئو ها باشند. برای نمایش عملکرد سیستم صوتی یک اتاق چند منظوره، دو اتاق که قابلیت بهره گیری از چندین رسانه در آن ها وجود دارد شبیه سازی شده اند. با این حال، در حالت "میهمانی" (Party Mode) امکان پخش یک صدا در تمامی اتاق ها نیز وجود دارد. این سیستم به طور مرکزی از طریق صفحه های لمسی یا کلید باس در هر اتاق عمل می کند. هنگام نصب و راه اندازی در خانه ها، یک دستگاه تلویزیون یا ویدئو پروژکتور که قابل با سیستم KNX  نیز باشد به عنوان صفحه نمایش استفاده می شود.
 
از یک صفحه لمسی 17 اینچی (AMX) برای نمایش فیلم ها و ویدئوها استفاده می شود. این کار می تواند از طریق تصویر سازی KNX  که برای نمایش نیز مورد استفاده قرار می گیرد، انجام شود. یک   صفحه لمسی دیگر ( صفحه لمسی 7 اینچی KNX، Merten (  به عنوان واحد کنترل کنند رسانه ها و همچنین سیستم کلی KNX  برای نور، کنترل گرما و پرده های خورشیدی  مورد استفاده قرار می گیرد. دو بلندگو به منظور شبیه سازی اتاق ها یا محدوده های صدایی مختلف استفاده می شوند. برای هر محدوده متفاوت حسگر های لمسی وجود دارد که نشان دهنده سازگاری با سیستم  KNX است. محتوایی مانند عکس، ویدئو و موزیک به صورت دیجیتال در سرورهای رسانه ای صوتی/تصویری و از طریق دامنه (Domain) KNX  و همچنین دامنه AMX  فعال می شوند. خروجی صدا از طریق سیستم صوتی چند اتاقه و یکپارچه Russound   کنترل می شود. هم محتویات تصویری AMX و هم محتویات سیستم  صوتی چند اتاقه Russound    به طور کامل با سیستم KNX   و از طریق ورودی های KNX ادغام شده است.  نصب صفحه های لمسی مختلف همراه با سطوح مورد نیازشان نشان دهنده گزینه های چندگانه برای  تجهیزات عملیاتی  با توجه به فن آوری ، طراحی و راحتی عملکرد است. کنترل کننده های گوناگون حجم صدا و نور، که به صورت Slide Controller  نیز موجود است، حاکی از تنوع گزینه های عملیاتی می باشد.  به علاوه فعال نمودن محتوای صوتی و تصویر یا تنظیم حجم صدا از طریق دکمه های رایج کنترل ها و یا دکمه های باس KNX نیز مقدور است.
 
با وجود دستگاه های KNX دیگر نیازی به سیستم های کنترلی اضافی نیست. کنترل های رسانه به سادگی در نصب و راه اندازی سیستم های  ادغام می شوند و بدین ترتیب ، همچنان که عناصر عملیاتی با دیگر قسمت های تاسیسات برقی همخوانی پیدا می کنند، موجب  مقرون به صرفه تر شدن این راهکار کاربردی می شود و از لحاظ بصری نیز جذابیت بیشتری دارد. رابط های دستگاه های تلویزیون و منابع رسانه ای به آسانی در بازارهای  ویژه این اجناس قابل دسترسی هستند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: کنترل صدا و تصویر, Russound, Slide Controller, صفحه لمسی, KNX, Slide Controller
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016