دلایل استفاده از سیستم های حضور و غیاب

توضیحات نظرات (0)
هر چه جهان رو به جلو مي رود سرعت و دقت در كنترل تمامي پارامترهاي دخيل در جامعه بيشتر مي گردد و مديران براي بالا بردن بهره وري سيستم تحت نظارت خود ناگزير به استفاده از ابزارهاي دقيق و كارآمد هستند. بهره وري در سيستم به عوامل گوناگون مانند سرعت انجام كار، كاهش هزينه ، ‌سودآوري بيشتر، ‌توليد اجناس با كيفيت ، راحتي پرسنل و كاربران و مشتريان و ... است. با توجه به بحران اقتصاد جهاني و سايه افکني بحران مالي و مطرح شدن اهميت صرفه جويي و کم کردن هزينه هاي جاري، لزوم مديريت زمان و کنترل تردد پرسنل در هرسازمان در صدر راهکارهاي موجود قرار دارد. در همين راستا استفاده از ابزارهای مدیریت زمان و کاهش هزینه های پنهان ، لازمه ادامه فعالیت در بازار رقابت است.
 
یکی از مهم ترین و کارآمدترین ابزارهای مدیریت استفاده از دستگاه های حضور و غیاب است. به عنوان مثال شرکتی با تعداد 70 نفر کارمند در نظر می گیریم: کارمندان در این شرکت در شیفت کاری ساده 8:00 الی 16:00 مشغول به کار هستند. با فرض این که حقوق هر فرد به صورت میانگین 6.000.000 ریال در ماه باشد و به ازای هر ساعت مبلغ 30.000 ریال پرداخت شود و چنان چه هر یک از پرسنل تنها 10 دقیقه در روز تاخیر داشته باشد پس در بازه یک ماهه 18.000 دقیقه در ماه کسرکار خواهیم داشت که اگر این تاخیر را در میانگین دریافتی افراد ضرب کنیم ماهانه مبلغ 10.000.000 ریال بابت این کسرکارها ضرر به این شرکت وارد خواهد شد . همان گونه که مشاهده نمودید این شرکت ماهانه مبلغ 10.000.000 ریال یعنی تقریبا معادل 1 دستگاه حضور و غیاب حرفه ای و کامل را به عنوان ضرر هزینه می کند و بدیهی است با مدیریت این مساله و استفاده از دستگاه حضور و غیاب می تواند این مساله را به صورت کلی ریشه کن نماید .لازم به ذکر است این مساله در شرکت های بزرگ تر مشهود تر است. دستگاه های حضور و غیاب در حال حاضر در طراحی های مختلف و با توجه به نیاز شرکت ها طراحی و در اختیار قرار گرفته اند.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: سیستم های حضور و غیاب, ابزارهای مدیریت, دستگاه حضور و غیاب, ابزارهای مدیریت زمان
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016