Iris چيست

توضیحات نظرات (0)

 

آیریس (Iris) به معني عنبيه و عملكرد آن نيز همانند عنبيه چشم انشان است . Iris قطعه ای از دوربین است که میزان نور ورودی از لنز را کنترل می کند. میزان Iris نور ورودی به میزان باز بودن دهانه بستگی دارد. هرچه دهانه باز تر باشد نور بیشتری وارد می شود. نور وارد شده از Iris به سنسورهای تصویر برخورد کرده و این نور به عنوان ولتاژ الکتریکی که تصویر را تولید می کند ضبط می شود.
 
 
طریقه عملکرد Iris دوربین
 
آیریس (Iris) مانند عنبیه چشم عمل کرده ومطابق با میزان نور ورودی، باز و بسته می شوند. آیریس  میزان نور ورودی که به سنسورهای تصویر برخورد می کند را محدود و تنظیم می نماید. نور بسیار زیاد باعث از بین رفتن تصویر و نور کم باعث تیره شدن آن خواهد شد، بنابراین انتخاب آیریسی که مناسب موقعیت دوربین شما باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار استبه دلیل تفاوت عملکرد چهار آیریس ذکر شده در ذیل، بهتر است در انتخاب آیریس مورد نظر خود دقت کنید.
 
 
 
 
دسته بندي Iris:
 
آیریس ثابت (Fixed Iris )
آیریس دستی (Manual Iris )
آیریس اتوماتیک (Auto Iris )
 
 
 
آیریس ثابت (Fixed Iris)
 
آیریس دستی (Manual iris)
 
 آیریس اتوماتیک (Auto Iris)
 
DC-Irises : کنترل درون دوربین 
 
  Video Irises : کنترل بر روی لنز 
 
 
آیریس های اتوماتیک به دلیل تکنولوژی پیشرفته ای که دارند نسبت به آیریس های ثابت و دستی گران تر بوده و برای ضبط در محیط های بیرونی که سطح نور متغیر است بسیار مناسب اند.

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:برچسب ها: اتوآیریس چیست؟, IRIS چیست؟, سنسورهای تصویر, Fixed Iris, Manual Iris, Auto Iris, آیریس ثابت, آیریس دستی, آیریس اتوماتیک, ضبط تصویر در محیط های, Motorized, DC-Irises, Video Irises, سطح نور متغیر, ضبط تصویر در محیط های بیرونی
کلیه حقوق نزد Secupedia محفوظ است @2016